Program rozwoju Szkół Podstawowych

W Szkole Podstawowej we Włodowicach i w Filii w Zdowie realizowany jest projekt Program rozwoju Szkół Podstawowych w Gminie Włodowice w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego.

Program przewidziany jest na dwa lata szkolne 2016/2017 i 2017/2018. Głównym jego celem jest podniesienie efektów nauczania i rozwój uczniów szkół podstawowych na ternie gminy Włodowice.

Uczniowie , których rodzice wypełnili deklarację, uczestniczą w następujących zajęciach:

• ogólnorozwojowych „do szkoły bez obaw” dla kl. I
  • dydaktyczno – wyrównawczych z matematyki
  • dydaktyczno – wyrównawczych z języka angielskiego
  • dydaktyczno – wyrównawczych z informatyki
  • korekcyjno - kompensacyjnych
  • logopedycznych
  • socjoterapeutycznych
  • gimnastyki korekcyjnej
  • rozwijających z matematyki
  • rozwijających zainteresowania ekologiczno – przyrodnicze
  • rozwijających z języka angielskiego
  • efektywnego uczenia się – warsztatach super pamięci i kreatywności
  • robotyki
  • grupowego doradztwa zawodowego
  • psychologiczno – pedagogicznych

Grupa najaktywniejszych uczniów wyjedzie na wycieczki edukacyjne.

Dzięki udziałowi w projekcie szkoła została doposażona w pomoce dydaktyczne : zestaw interaktywny (tablica multimedialna, projektor), komputery przenośne (11 sztuk), mikroskopy (10 sztuk), zestawy preparatów do obserwacji, lupy podświetlane (10 sztuk).