Szkoła Podstawowa im. Władysława Broniewskiego we Włodowicach

KSIĄŻKI NASZYCH MARZEŃ JUŻ W BIBLIOTECE!

   Przygotowania do udziału w programie zaczęły się jeszcze w zeszłym roku szkolnym, kiedy to uczniowie, nauczyciele i rodzice w krótkiej ankiecie wyrażali swoje oczekiwania, co do zakupu nowości, które miałyby wzbogacić księgozbiór szkolny.

Propozycji było bardzo wiele i niestety nie wszystkie udało się zrealizować. Łącznie zakupiono 119 książek na kwotę 2715,50zł. Wśród pozyskanych nowości znalazły się bajki, wierszyki, książki przygodowe, obyczajowe, detektywistyczne, fantastyka, hobby oraz lektury, których brakowało w naszym księgozbiorze. (Pełny wykaz książek znajduje się w pliku pdf).

    Aby przybliżyć nową ofertę biblioteki w dniach 10-11.12.2015 r. zorganizowano w bibliotece wystawę. Piękne wydania ulubionych bajek i nowości wydawniczych wzbudziły szczere słowa zachwytu i zadowolenia. Radość uczniów była ogromna. Niektórzy uczniowie rezerwowali sobie pierwszeństwo do wybranych tytułów, tym samym zaprzeczając opinii, że dzieci nie czytają książek.

    Należy podkreślić, że projekt udało się zrealizować przy udziale Urzędu Gminy Włodowice, który zdecydował się na złożenie wniosku, deklarując jednocześnie 20% wkładu własnego na realizację zakupów.

Dzięki naszym wspólnym działaniom przyczyniliśmy się do promowania czytelnictwa wśród uczniów, urozmaicania realizacji programów nauczania, zapewnienia atrakcyjnej oferty lekcji bibliotecznych, rozwijania samorządności uczniów poprzez umożliwienie im wpływu na kształtowanie księgozbioru biblioteki szkolnej, trwałe zainteresowanie młodych ludzi czytaniem.

Zapraszamy do biblioteki szkolnej po nowości.