ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2017/2018

4 września 2017 roku uczniowie naszej szkoły uroczyście przywitali nowy rok szkolny 2017 / 2018.

Uroczystość rozpoczęła się, jak co roku, o godz. 8.00 Mszą świętą w Kościele  pw. św. Bartłomieja Apostoła we Włodowicach. Po Mszy św. i życzeniach od    ks. Proboszcza Mariusza Walczyka wszyscy udali się do szkoły, gdzie o godz. 9.00 odbyło się spotkanie całej społeczności szkolnej na sali gimnastycznej.

Spotkanie ogólne zaczęło się minutą ciszy dla uczczenia poległych w czasie II wojny światowej. Następnie Dyrektor szkoły p. Lidia Łakota powitała wszystkich uczniów, nauczycieli, pracowników niepedagogicznych i rodziców. Szczególne słowa powitania skierowała do uczniów klas pierwszych i czwartych oraz tych, którzy przybyli z innych szkół. Powiedziała również o zmianach, jakie czekają szkolnictwo w związku z reformą oświaty – w tym roku szkolnym mamy klasy siódme oraz o podstawowych kierunkach realizacji polityki oświatowej na nowy rok szkolny. Pani Dyrektor życzyła wszystkim zdrowia oraz wszelkiej pomyślności. Uczniom - bezpiecznego pobytu w szkole i poza szkołą, osiągania jak najlepszych wyników w nauce i zachowaniu, rozwijania swoich pasji i zainteresowań oraz dużo sukcesów i wiele radości każdego dnia. Nauczycielom i pracownikom niepedagogicznym – satysfakcji z wykonywanej pracy, a rodzicom – zadowolenia i dumy ze swoich dzieci.

Po części oficjalnej uczniowie udali się na spotkania z wychowawcami. Podczas tych spotkań wychowawcy zapoznali uczniów z planem zajęć, omówili najważniejsze sprawy bieżące, a uczniowie mieli okazję podzielić się wrażeniami z minionych wakacji.

Życzymy dobrego nowego roku szkolnego 2017 / 2018.