Dzień Mamy i Taty w Szkole

Dzień Ojca i Dzień Matki to święta będące wyrazem szacunku dla rodziców obchodzone corocznie w wielu krajach, w różnych terminach. W Polsce Dzień Matki przypada na 26 maja i obchodzono go po raz pierwszy w 1914 roku w Krakowie. Natomiast Dzień Ojca, podobnie jak w Nikaragui obchodzony jest 23 czerwca (od 1965 roku).

Dla małego dziecka rodzice to najważniejsze osoby w jego życiu, należy więc dbać i pielęgnować więź między dzieckiem, a rodzicem. Dlatego też co roku w naszej szkole nauczycielki pomagają dzieciom wyrazić ich miłość do rodziców organizując Dzień Matki i Ojca.

Z tej właśnie okazji 28 maja 2018 roku odbyła się uroczystość przygotowana przez klasę I i II Dzieci zaprezentowały montaż słowno-muzyczny. Były wiersze, piosenki, i  życzenia dla kochanych rodziców.  Podczas wręczania własnoręcznie wykonanych upominków całusom i uściskom nie było końca. Po części artystycznej wszyscy zasiedli do słodkiego poczęstunku, który został przygotowany przez Kochanych Rodziców. Atmosfera tej uroczystości była niezwykle rodzinna.